بلبرینگ در صنایع غذایی

بلبرینگ به طور گسترده ای در صنایع غذایی و آشامیدنی استفاده می شود و نقش مهمی در روند تولید دارد. همچنین انجام عملیات اساسی از فعال کردن عناصر ماشین آلات برای حرکت یکنواخت در داخل کارخانه ها، همچنین یاتاقان ها باید با شرایط سخت کنار بیایند.

برخی از چالش های مطرح در صنایع غذایی و آشامیدنی عبارتند از: دماهای شدید (هر دو بالا و پایین)، عملکرد بالا با سرعت زیاد، رطوبت بیش از حد به دلیل تمیز کردن مداوم، آب، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی (اسید و قلیایی)، در حالی که همه زمان پیروی از استانداردهای بهداشتی دقیق و مقررات، زیرا آنها نمی توانند مجاز به آلوده کردن هر بخشی از این روند باشند.

همانطور که شرکت SKF، یکی از پیشگامان اصلی تولید کنندگان جهانی بلبرینگ، می گوید: “همه این عوامل برای تأثیرگذاری بر ماشین آلات و بهره وری ترکیب می شوند. با فشار مداوم برای کاهش قیمتها و مطابقت با استانداردهای بهداشتی و ایمنی، مقررات زیست محیطی و افزایش هزینه های انرژی و نیرو، نیاز به افزایش قابلیت اطمینان تجهیزات برای به حداکثر رساندن زمان و بهره وری بیشتر است. “.

این شرایط به این معنی است که استفاده از بلبرینگ ها و یاتاقان ها باید قوی و مقاوم باشد و همچنین طول عمر طولانی تر را نسبت به بلبرینگ استاندارد داشته باشد.

در ده سال گذشته، تولید کنندگان از جمله SKF و NSK (از جمله بسیاری دیگر) مخصوص صنایع غذایی برای ارائه عملکرد بهبود یافته پیشرفت کرده اند. این یاتاقان ها به طور معمول برخی از روش های محافظت در برابر خوردگی را در بر می گیرند که به همین دلیل است که معمولا از یاتاقان های استیل ضد زنگ استفاده می شود زیرا بهترین مقاومت در برابر خوردگی در شرایط مرطوب و مرطوب در این صنعت را ارائه می دهد.

انواع مختلف بلبرینگ نیز مانند بلبرینگ ترکیبی از SKF و NSK ساخته شده اند که دارای عمر مفید در آب هستند که پنج برابر بیشتر از بلبرینگ های فولادی ضد زنگ است.

آنها می توانند به طور کامل غوطه ور شوند و همچنان کارایی رضایت بخش را انجام می دهند و همچنین دارای قفس مخصوص خود هستند که نیاز به روانکاری اضافی را از بین می برند. همچنین بلبرینگ یاتاقان های فلزی ساخته شده است که محیط زیست سازگار و عملکرد بالا در برنامه های آلوده آب و گرد و غبار به منظور گسترش عمر بلبرینگ و ارائه نشت روانکار ناچیز است.

روانکاری نقش مهمی در عملکرد یاتاقان هاایفا می کند. آنها به طور کلی روغن گریس مواد غذایی روان کننده ای هستند که تمایل دارند هر دو بوی و بی مزه و همچنین مقاوم در برابر شستشوی روزانه که برای صنعت مواد غذایی و آشامیدنی مورد نیاز است.

انتخاب روان کننده برای تحمل عملکرد و زندگی حیاتی است، اما اغلب طراحان و مهندسان آن را نادیده می گیرند. تحمل عمر در محیط های خشن در فرایند تولید مواد غذایی بستگی به روانکاری مناسب در هر دو نوع و مقدار دارد. هزاران گریس و روغن در دسترس هستند که در شرایط مختلف طراحی شده اند. دمای کار در هنگام انتخاب یک روان کننده مهم است. درجه حرارت به طور مستقیم بر ویسکوزیته روغن پایه تأثیر می گذارد، که به نوبه خود بر قابلیت حمل بارها تاثیر می گذارد.

اگر شما به دنبال بلبرینگ صنعتی ،یاتاقان صنعتی ،روغن صنعتی برای بهینه سازی فرایند تولید خود هستید،از شرکت فیدارگستر میتوانید مشاوره بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *