رولبرینگ

رولبرینگ های سوزنی

رولبرینگ های سوزنی

در این مقاله قبل از اینکه در مورد رولبرینگ های سوزنی صحبت کنیم ابتدا به تعریفی از خود رولبرینگ می پردازیم و کاربرد های آن را بیان می کنیم.

همچنین جهت کمک به خریداران برای خرید بهتر و آسان تر، شرکت بازرگانی بلبرینگ فیدار گستر را معرفی می کنیم که به فروش این نوع محصول و محصولات دیگری نظیر انواع بلبرینگ، انواع یاتاقان، زنجیر صنعتی و … مشغول می باشد.

تعریف رولبرینگ جهت شناخت بهتر رولبرینگ های سوزنی:

استفاده از رولبرینگ ها وقتی مطرح می شود که فشار یا بار از نوع شعاعی باشد زیرا در برابر این فشار ها مقاومت بالاتری از خود نشان می دهند.

در رولبرینگ ها خواص زیر وجود دارد:

  • به دلیل وجود غلتش زیاد در رولبرینگ، این محصول با یک یا دو جابجایی بین دو قطعه حرکت می کند.
  • رولبرینگ ها دارای مقاومت زیادی در برابر بار های شعاعی هستند.
  • رولبرینگ استوانه ای، رولبرینگ مخروطی، رولبرینگ سوزنی، رولبرینگ بشکه ای و … از انواع رولبرینگ می توان نام برد.

حال به توضیحی در مورد رولبرینگ سوزنی می پردازیم به این صورت که رولبرینگ های سوزنی همان رولبرینگ های استوانه ای باغلتک های کم قطر و بلند هستند که تحمل بار بالا و ضخامت کم از مشخصه ای این نوع رولبرینگ می باشد.

رولبرینگ های سوزنی یک ردیفه و رولبرینگ های سوزنی دو ردیفه از انواع رولبرینگ های سوزنی می باشند.

این نوع رولبرینگ ها اصولاً از جنس فولادهای کربن – کرومی بوده و ضمن دارای بودن ضخامت کم از قدرت تحمل بار زیادی برخوردار هستند و بسته به نوع کاربرد ممکن است بوش  داشته یا نداشته باشند.

در صورت امکان، بکار نبردن بوش از کاربرد آن بهتر است، زیرا در اینصورت می توان قطر شافت را بزرگتراختیار کرد و در نتیجه سیستم از استحکام بیشتری برخوردار خواهد بود، اما به هر حال در مواردی که نتوان محل قرار گرفتن بلبرینگ بر روی شافت را به اندازه مناسب سخت کاری و سنگ زنی کرد، باید از بوش نیز استفاده شود.

توضیحات تکمیلی در مورد رولبرینگ های سوزنی:

همان گونه که در بالا اشاره کردیم در رولبرینگ های سوزنی ، غلتک ها به شکل استوانه بوده، ولی قطر آنها به نسبت طولشان کمتر است که با وجود این ویژگی از قدرت تحمل بار بالایی برخوردار هستند ودر مصارفی که فضای موجود کوچک باشد، مناسب می باشند.

عدم تماس انتهای غلتک ها با لبه های بلبرینگ موجب اجتناب از تمرکز تنش در کناره ها می شود. این نوع رولبرینگ ها در انواع مختلف با پوسته کشیده شده که می توانند به صورت های پشت باز و پشت بسته باشند و نیز رولبرینگ های سوزنی با بوش یا بدون بوش می باشند.

همانگونه که از نام آن مشخص است، حلقه بیرونی آنها نازک می باشد و کشش عمیق شده است. ضخامت آنها کم و قدرت تحمل زیادی دارند و باید با انطباق تداخلی نصب شوند.

در انواع پشت باز و پشت بسته (جهت نصب در انتهای شافت) تولید می شوند و به طور معمول بوش ندارند، ولی برای اکثر شماره ها بوش به صورت جداگانه تولید می شود.

فضای خالی زیاد داخل آنها برای روانکاری امکان طولانی کردن فواصل روانکاری را فراهم کرده است. اکثریت آنها به صورت تک ردیفه هستند ، ولی بعضی از اندازه های آن به صورت دو ردیفه نیز موجود است.

اکثر این نوع رولبرینگ ها با پنجره ساچمه های فولادی نازک یا معمولی می شود و در موارد ویژه نوع فیبری (پلی آمید)  آنها نیز ممکن است موجود باشد.

به علت نازک بودن دیواره این نوع رولبرینگ ها، دقت ابعادی محفظه از اهمیت خاصی برخوردار است. در صورتیکه تلورانس محفظه مطابق مقادیر صحیح باشد، رولبرینگ به انطباق تداخلی لازم خواهد رسید. محل قرارگرفتن بلبرینگ بر روی شافت نیز باید با دقت ماشین کاری شود.

بررسی انواع این نوع رولبرینگ:

این نوع رولبرینگ در انواع یک ردیفه و گاهی دو ردیفه، با تنوع در لبه های یکپارچه داخلی یا بیرونی و در بعضی موارد با شیار و سوراخ مخصوص روانکاری تولید می شوند. بعضی از انواع این رولبرینگ ها با کاسه نمد لاستیکی نیز تولید می شوند.

اصلاح در خط تماس بین شیار و غلتک مسئله تنش های لبه ای را به حداقل رسانده و امکان یک ناهمراستایی زاویه ای کوچک بین شافت و محفظه را فراهم می کند. پنجره ساچمه آنها می تواند از جنس ورقه فولادی نازک یا معمولی و در بعضی سری ها فیبری باشد.

شیار غلتک در حلقه داخلی آنها پرداخت شده و بعد از نصب نیز باید پرداخت دقیق شوند. در آن دسته از رولبرینگ ها که بوش ندارند، انتخاب تلورانس مناسب برای شافت موجب رسیدن به لقی مناسب در بلبرینگ بعد از نصب می شود.

در ادامه این نوشته به توضیح شرکت SKF و بلبرینگ سوزنی SKF می پردازیم تا شناخت شما مشتریان را بالا ببریم.

شرکت SKF: این شرکت یکی از بزرگترین شرکت های جهانی در عرصه صنعت می باشد.

كليد موفقيت اين شركت ، تاكيد مداوم بر حفـظ كيفيت بالاي محصولات و ارا ئه خدمات مي باشد .سرمايه گذاريهاي مداوم تحقيقاتي كه منجر به نوآوريهاي فراواني گشته است ، نيز به نوبه خود نقش مهمي را ايفا كرده است. فعاليت گــروه SKF در زمينه توليد بلبـرينگ ،آب بند، فولاد مخصوص و طيف وسيعي ا ز ديگر اجزاي صنعتي مي باشد .تجربه هاي بدست آمده در زمينه هاي گوناگون بيانگر دانش و تخصص شركت SKF به منظور تامين پيشرفته ترين محصولات مهندسي و ارائه خدمات موثر به مشتريان مي باشد.

بلبرینگ سوزنی SKF طرح NATR : این نوع بلبرینگ به دلیل اینکه از دیواره ی زخیم بیرونی برخودار است. این نوع بلبرینگ برای سرعت بخشیدن به مجموعه و تحمل بار سنگین در نظر گرفته شده است.

 رولبرینگ های صنعتی جزء محصولات با کیفیت شرکت بازرگانی بلبرینگ سوزنی فیدار گستر می باشد:

با مراجعه به فروشگاه سایت ما شما نیز یکی از مشتریان خواهید بود که می توانید به صورت آنلاین از هر جایی از ایران که هستید از تمامی محصولات ما از جمله این رولبرینگ صنعتی خریداری کنید و در ادامه نیز سعی داریم تا شما را با برخی از ویژگی های این محصول آشنا کنیم.
این محصول صنعتی از برند معتبر تولید و عرضه شده که در بین صنعتگران بسیار محبوب می باشد و مشتریان زیادی به دنبال این برند و محصولات آن هستند.
فیدار گستر یکی از سایت های زنجیره ای در زمینه خرید و فروش قطعات صنعتی می باشد که دارای محصولات پر فروشی است.برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.
شرکت فروش این نوع محصول:

همان گونه که در بالا اشاره شد شرکتی که به فروش انواع بال اسکرو مانند بال اسکرو چینی، انواع بلبرینگ، انواع نخ نسوز، روغن صنعتی و … می پردازد شرکت بازرگانی بلبرینگ فیدار گستر می باشد.

این شرکت به شما خریداران این اطمینان را می دهد که فروش تمامی محصولات نامبرده و محصولاتی دیگر نظیر فروش بال اسکرو های هایوین و … دارای اصالت کالا می باشد.

شما خریداران می توانید با مراجعه به صفحه اصلی سایت شرکت و در قسمت تماس با ما همراه مشاوران مجرب این شرکت معتبر باشید و از آخرین اطلاعات در مورد قیمت های محصولات مثل قیمت ریل و واگن چینی و غیره و همچنین فروش انواع محصولات مثل فروش بلبرینگ سوزنی و غیره با خبر شوید.

جهت اطلاعات بیشتر درباره فروش بال اسکرو های هیوین با ما تماس بگیرید و یا به صفحه محصولات مراجعه نمایید.

جهت دریافت اطلاعات درباره محصولات صنعتی دیگر به وب سایت قطعات صنعتی فیدارگستر مراجعه نمایید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

2 نظر در “رولبرینگ های سوزنی

  1. کوروش گفت:

    شما بلبرینگ سوزنی هم دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *