کاربرد بال اسکرو

یک بال اسکرو یک عملگر خطی مکانیکی است که حرکت چرخشی را به حرکت خطی با اصطکاک کمی تبدیل می کند. همچنین می توان از بارهای محوری بالا استفاده کرد یا مقاومت آن را با حداقل اصطکاک داخلی انجام داد. آنها ساخته شده اند برای بستن تحمل و به همین ترتیب مناسب برای استفاده در شرایطی که دقت بالا لازم است. مونتاژ بال اسکرو عمل می کند به عنوان مهره در حالی که شفت رشته پیچ است. 

شرکت فیدارگستر فروش انواع بال اسکرو، ریل و واگن برند HIWIN و THK در خدمت صنایع مختلف میباشد.

 یاتاقان ها به زاویه ی میله ای تنظیم می شوند و این زاویه جهت و سرعت حرکت خطی را در هر چرخش میله تعیین می کند. مزیت این طراحی بر روی پیچ و مهره های معمولی، حذف عملی از عقب و بارگیری ناشی از آچار پیش بار است.

در بسیاری از پروژه ها کاربردی،روان کننده ها عمر بلبرینگ را افزایش می دهند و قابلیت اطمینان دستگاه را افزایش می دهند.
بال اسکروها در انواع مشاغل استفاده می شود. راندمان بالا آنها را در پروژه های کاربردی کم و زیاد کاربرد می دهد. بال اسکرو های دقت بالا در هواپیماهای تجاری و نظامی به شدت مورد استفاده قرار می گیرند.هواپیما نظامی با استفاده از بال اسکروهای پیچیده در تثبیت کننده های افقی، چرخ دنده های اصلی و موتورهای ورودی و خروجی دیزل متغیر است مورد استفاده میباشد.

اگرچه برنامه های کاربردی هواپیما نشان دهنده برخی از پیشرفته ترین تکنولوژی ها است، پیچ های توپ نیز در کاربردهای کمی کمتری برای صنعت و خودرو استفاده می شود. برنامه های کاربردی پیچ و مهره های صنعتی شامل جداول آسیاب، رباتیک و سیستم های انتقال ویفر نیمه هادی است. پیچ های کوچک مینیاتوری در ترمزهای ABS ABS به سرعت دریچه های باز و بسته را می بندند و فشار مایع را به لنت ترمز ها آزاد می کنند. این یک اثر پمپاژ برای کمک به جلوگیری از قفل ترمز ایجاد می کند.

استفاده اصلی از مجموعه بال اسکروها به مکانیک حرکت چرخشی به حرکت خطی تبدیل میکند. آنها می توانند برای موقعیت میز یا پروژه های کاربردی خطی عمل کنند. هنگامی که به انتهای شفت پیچ یا موتور درایو وصل می شود، بازخوردی را برای تعیین سرعت خطی، جهت، سرعت و موقعیت ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *