بلبرینگ در صنعت گندم و آرد

بلبرینگ در صنعت گندم و آرد

بلبرینگهای صنعتی

                    بلبرینگ در صنعت آرد کشور

شفت های دوار  توسط بلبرینگ در بسیاری از تجهیزات در کارخانه های خوراک استفاده می شود. این می تواند از یک شفت چرخ دستی ساده برای باز کردن یا بستن دروازه، به شفت های با سرعت بالا چرخش یا تیغه در یک قطعه از تجهیزات باشد. این بلبرینگ ها ممکن است ساده تا بلبرینگ یاتاقان های بسیار پیچیده بسته به تحمل و فشار  متفاوت است.

بلبرینگ به دو نیرو یا ترکیبی از این نیروها اعمال می شود. نیروی اول بر اساس نیروهایی است که عمود بر شفت عمل می کند. نمونه هایی از این نیروها نیاز به نگه داشتن یک شفت در محل از نیروهای کشش عمود بر شفت دارند. نگه داشتن شفت چرخ دست در یک مکان ثابت در حالی که آن را برای حرکت اسلاید در یک دروازه استفاده می شود یک مثال است. یکی دیگر از این ها حمایت از شفت و قرقره بر روی یک آسانسور سطل و یا نوار نقاله است.

نیروی دوم نیروی محرک ایجاد شده به موازات شفت است که تلاش می کند که شفت را خارج از بلبرینگ بکشاند. این نوع نیرو همیشه در یاتاقانها وجود دارد که یک شفت عمودی دارند. یک نمونه از یک قطعه از تجهیزات که هر دو نیرو هستند، یک نوار نقاله پیچ است.

این نیازمند بلبرینگ یاتاقانهایی است که از بارهای شعاعی پرواز پیچ استفاده می کنند.

اما همچنین نیاز به حداقل یک بیرینگ برای جلوگیری از نیرویی که جریان پرواز پیچ ایجاد می کند در حالی که مواد را در طول طول نوار نقاله حرکت می دهد.

این کار با استفاده از ترکیبی از شعاعی و رانش کششی در یک طرف نوار نقاله پیچ انجام می شود.

بلبرینگ در کارخانه آرد

                         بلبرینگ در کارخانجات آرد

یک ردیف شعاعی به سادگی میتواند یک سوراخ در یک بلوک فلزی خسته کننده باشد تا بتواند از شفتهایی که به طور مداوم مانند چرخش چرخ یا منبع تغذیه متناوب تبدیل نشده اند، به نوبه خود چرخانده شود.

با افزایش سرعت، پشتیبانی از بیرینگ می تواند با یک آستین از فلزات مختلف برای بارهای متناوب یا سرعت آهسته به کار برده شود.

همانطور که سرعت یا بار شعاعی افزایش می یابد، یک بلبرینگ برای حمل بار شعاعی استفاده می شود و حداقل اصطکاک بین شفت و نصب آن است.

 بلبرینگ می تواند بارهای راندگی شعاعی و کوچک را اداره کند و معمولا در دستگاهها که بار آن نسبتا کوچک است، اما شفت در سرعت های بالاتر چرخش می یابد. بلبرینگ ها در یک کارتریج محصور شده اند که یک محفظه درونی و بیرونی به نام نژاد تشکیل شده است.

بار از فضای درونی به بیرینگ و از بیرینگ  به محیط بیرونی منتقل می شود. از آنجایی که بلبرینگ یک محوری است، تنها در یک نقطه بسیار کوچک تماس نژاد درونی و بیرونی دارد که به چرخش بسیار مسطح کمک می کند.

اما همچنین این بدان معنی است که منطقه تماس بسیار زیادی وجود دارد که بار آن را نگه می دارد،

بنابراین اگر تحمل بار بیش از حد باشد، بیرینگ ها می توانند خراب شوند.

همه ی بیرینگ ها از یک شفت دائمی چرخش پشتیبانی می کنند و به نوعی روانکاری نیاز دارند. بلبرینگ ساده اغلب دارای یک روش چکش یا استفاده از روغن صنعتی به صورت مستقیم به شفت چرخشی است. بلبرینگ که از توپ یا غلتک استفاده می کند، نیاز به تحمل در گریس یا روغن دارد.

هدف از تحمل روانکاری جلوگیری از اتصال مستقیم فلزی بین عناصر نورد و کشویی مختلف است.

این کار از طریق تشکیل یک لایه نازک  روی سطوح تماس حاصل می شود. با این حال، برای بیرینگ و یاطاقان های غلتکی، روانکاری مزایای دیگری دارد: کاهش اصطکاک و سایش، از بین بردن حرارت اصطکاک، عمر طولانی تحمل، جلوگیری از زنگ زدگی و حفاظت در برابر عناصر مضر. برای نشان دادن این اثرات، باید یک روش روانکاری که مطابق شرایط سرویس است مطابقت داشته باشد.

علاوه بر این، یک روان کننده با کیفیت مناسب باید انتخاب شود، مقدار مناسب روان کننده باید مورد استفاده قرار گیرد و بلبرینگ باید طراحی شود تا از ورود مواد خارجی یا روان کننده از نشت خارج شود.

02166645386

02166695018

09122966617

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *