مهره بال اسکرو

در
دسته:بال اسکرو

برای حرکت دادن اجسامی چون میز و محور از پیچ و مهره استفاده میشد تا اینکه تکنولوژی ، مهره بال اسکرو را کشف کرد که در صنعت بسیار موثر میباشد . بال اسکرو ها در اصل همانند بلبرینگ ها حرکت غلتشی دارند نه لغزشی.

چگونگی کارکرد مهره بال اسکرو:

همانطور که گفته شد در مهره بال اسکرو ها حرکت پیچ ومهره به صورت غلتشی است و حرکت را از چرخشی به خطی تبدیل میکند. بال اسکرو ها عموما در سیستم هایی به کار میروند که دارای موتور هستند تا این موتور بتواند حرکت و سرعت ثابتی را ایجاد کند.

از انجا که بال اسکرو ها را باید به صورت دوره ای مراقبت و بازرسی کرد، پس باید در برابر ذرات خارجی انها را کاملا محفوظ نگه داشت . همچنین کوچک ترین ضربه و اسیب موجب خلل در عملکرد انها شده و باید در برابر هرگونه صدمه محافظت گردد . در نتیجه ی کارکرد پیچ و مهره که به صورت لغزشی است ، طی دوره ای میان انها ساییدگی پدید می اید و مکانیزم حرکتی را لق میکند .

از طرفی وجود این لقی برای کارکرد روان این سیستم لازم است و از طرفی دیگر ساییدگی میان پیچ ها  موجب کم شدن دقت کارکرد انها میشود. از زمان اختراع بال اسکرو ها این مشکل حل شده و در صنعت نیز راه جدیدی را باز کرده است.در بال اسکرو ، مهره ها به گونه ای طراحی شده اند که امکان چرخش ساچمه ها را درون خود میدهند.اجزای تشکیل دهنده بال اسکرو ها مهره، ساچمه و یک پیچ هرز گرد میباشد و ساچمه ها از تماس بین پیچ و مهره ها جلوگیری میکنند. در مواقعی که نیازمند دقت بالا هستیم ، انتخاب بال اسکرو بسیار هوشمندانه است وبه علت اصطکاک پایین ، مورد توجه مشتریان واقع شده.

  هایوین یک شرکت بزرگ تایوانی

کاربرد مهره بال اسکرو

از انها در موارد متعددی به کار برده میشود برای نمونه استفاده از انها را میتوان در ماشین الات و روبات ها و هواپیما ها (جهت کنترل حرکت سطوح ) و… نام برد. جنس بال اسکرو ها از فلزات محکم میباشد تا بتوانند در برابر هرگونه ساییدگی مقاومت خود را حفظ کنند.

بال اسکرو ها از نظر هزینه میتوان گفت به نسبت لید اسکرو ها ، از قیمت بالاتری برخوردارند اما از نظر سرعت و دقت و اصطکاک کمی که دارند بسیار قابل توجه میباشند .همچنین نیازمند تعویض زیاد نبوده و  کارامد تر میباشند. همه ی این مزایا مهره بال اسکرو ها  را به قطعات صنعتی مهمی تبدیل کرده است و باعث افزایش حجم خرید و فروش این محصول در کنار  فروش بلبرینگ سوزنی شده است.

بازرگانی بلبرینگ سوزنی فیدارگستر امکان ارائه انواع یاتاقان چینی ، بلبرینگ سوزنی، خرید ریل و واگن از جمله خرید و فروش ریل و واگن چینی ،بعلاوه  فروش بال اسکرو هایوین و… را دارد همچنین  روغن صنعتی و زنجیر صنعتی نیز از دیگر محصولات موجود در این مجموعه میباشند که می توانید محصولات ذکر شده را با بالا ترین کیفیت ها خریداری بفرمایید.