تاثیروکاربرد گریسکاری در بلبرینگ

گریس هامی تواند شرایط  لغزندگی را در بلبرینگ  را ایجاد کنند.

بلبرینگ،در حقیقت، برآورد شده است که 40 تا 50 درصد شکستگی های تحمل شده ناشی از روغنکاری / روانکاری نامناسب است. برای اطمینان از کارایی مناسب و وظیفه ی تحمل، باید از کاربرد و مقدار هر دو مورد در نظر گرفته شود. با استفاده از گریس صحیح برای کاربرد، روانکاری مناسب / سازگار را در حین استفاده از مقدار توصیه شده تولید کننده، روانکاری مناسب برای عمر بلبرینگ را تضمین می کند.

چطور می دانید چربی مناسب برای تحمل شما چیست؟

بسیاری از سازندگان بلبرینگ، گریس مخصوص برای تحمل خود را توصیه می کنند، هر چند گاهی توصیه می شود که گریس برای درخواست شما درست باشد. دیگر مشکلات زمانی رخ می دهد که نوع دقیق تحمل سختی شناسایی و مشخص باشد.

چگونه می دانید که چقدر روغن صنعتی مناسب برای تحمل شما است؟

یک مشکل رایج و گران قیمت در کاربرد گریس از بلبرینگ بیش از حد روغن استفاده می شود. روغنکاری بیش از حد بلبرینگ می تواند منجر به دمای کاری غیرمعمول بالا، مهر و موم آسیب دیده و در بعضی موارد، مانند موتورهای الکتریکی، عوارض انرژی و شکست شود. با رعایت مقادیر گریس مناسب و توصیه شده و با روغنکاری بر روی سیستم تعمیر و نگهداری پیشگیرانه به طور مرتب برنامه ریزی شده (PMS)، از این مشکل رایج خلاص شوید. تحت روغنکاری یک بلبرینگ همچنین ممکن است بر طول عمر خود تاثیر بگذارد. اعمال کمتر از مقدار توصیه شده از روغن ممکن است دمای و تماس با فلز را افزایش دهد، باعث آسیب رساندن به وسیله سایش شدید می شود. اسپایک در سطوح سر و صدا و بالاتر از خواندن درجه حرارت طبیعی نشانه های خوبی برای داشتن غلتک زیر غلتک شماست و می تواند منجر به شکست حاصله شود.

*** همیشه اطمینان حاصل شود که نوع گریس در بلبرینگ و محفظه آن بسته بندی شده از نوع و درجه حرارت توصیه شده توسط سازنده برای موتور خاص مورد است.

 

درخواست روغن گرانبها

قبل از استفاده از گریس جدید، مطمئن شوید که هر گونه دستورالعمل یا مشخصات را که توسط سازنده بلبرینگ توصیه می شود بررسی کنید. اگر روغن موجود بر روی بلبرینگ وجود دارد، مطمئن شوید که به طور کامل پاک شود و تمام گریس موجود را حذف کنید. گریس جدید باید تمیز باشد و نباید هیچگونه ماده ای داشته باشد که به دلیل خارج شدن از لوله، از جمله خاک، گرد و غبار، خاکستر یا ذرات آزاد محسوب نمی شود. اگر به نظر نرسد، نباید استفاده شود. یاتاقان را با یک نوع تایید شده و مقدار گریس یاتاقان را بسته، در صورت لزوم بازنویسی کنید و دوباره به برنامه اعمال کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فروش بلبرینگ،روغن وگریس صنعتی و دیگر محصولات قابلیت اطمینان روانکاری، لطفا باسرکت فیدارگستر تماس بگیرید.

02166695018-09122966617

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *