بلبرینگ به چه منظور استفاده میشود

بلبرینگ به چه منظور استفاده میشود

انواع بلبرینگ

 

بلبرینگ اجازه می دهد تا دو سطح با کمترین اصطکاک باهم در حرکت باشند.

بلبرینگ یک تحمل ساده مانند نوعی که در یک چرخ اسکیت یافت می شود. بلبرینگ اصطکاک را با ارائه توپ های فلزی صاف یا غلطک، و یک سطح فلزی داخلی و بیرونی برای توپ برای رول در برابر لغزش کاهش می دهد.

این توپها یا غلطکها “بار” را تحمل میکنند، به این وسیله اجازه می دهد دستگاه به چرخش خود ادامه دهند.

انواع بلبرینگ

به طور کلی، یک تحمل یک بیرینگ است که برای فعال کردن حرکت چرخشی یا خطی استفاده می شود، در حالیکه کاهش اصطکاک و دست زدن به تنش. چرخ های مشابه مانند یاتاقان ها به معنای واقعی کلمه دستگاه هایی را به رول می رسانند که باعث کاهش اصطکاک بین سطح بلبرینگ و سطح آن می شود. این حرکت قابل ملاحظه ای راحت تر است، هر چند به صورت دوار یا خطی، هنگامی که اصطکاک کاهش می یابد، این باعث افزایش سرعت و کارایی می شود.

 

بسیاری از بلبرینگ مستعد  به بارهای شعاعی و محوری هستند. برای مثال، در هنگام رانندگی در یک خط مستقیم، راننده های خودرو، یک بار شعاعی را حمل می کنند: لاستیک ها به صورت چرخشی به صورت یک چرخش به صورت یک نتیجه از تنش و وزن آنها حمایت می کنند. با این حال، هنگامی که یک ماشین در گردش قرار می گیرد، این موضوع در معرض بار محوری قرار می گیرد، زیرا تایرها تنها به صورت شعاعی حرکت نمی کنند و نیروی چرخش در سمت تحمل وزن می کند.انواع بلبرینگ

البته، انواع مختلفی از بیرینگ برای برنامه های کاربردی خاص مانند بیرینگ مغناطیسی و غلتک غول پیکر وجود دارد. بیرینگ مغناطیسی در دستگاه های با سرعت بالا یافت می شود زیرا دارای قطعات متحرک نیست.

این ثبات آن را قادر می سازد تا از دستگاه هایی که به طور ناخودآگاه سریع حرکت می کنند پشتیبانی کند. بلبرینگ غول پیکر برای حمل بارهای بسیار سنگین و سنگین مانند ساختمان ها و اجزای ساختاری بزرگ استفاده می شود.

شرکت فیدارگستر با ارایه خدمات انواع بلبرینگ صنعتی  و روانکارها در خدمت صنایع مختلف میباشد.

02166645386

02166695018

09122966617

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *