بلبرینگ،چگونه می توانم مشخص کنم کدام بلبرینگ استفاده شود؟

بلبرینگSKF

بلبرینگ مناسب برای کاربرد در هرصنعتی بسیارمهم است.

در اینجا، او به طور خاص بر مبانی فرآیند انتخاب بلبرینگ تمرکز دارد. با انواع گوناگونی از گزینه های تحمل بالا، می توان برای تصمیم گیری در جایی که شروع می شود، دلهره آور باشد. ما می توانیم این مقاله را به عنوان نقطه شروع ارائه دهیم.


40 نوع مختلف انواع بلبرینگ، انواع یاتاقان، بوش وجود دارد. این فقط خانواده های اساسی است. 40 نوع مختلف و پس از آن شما می توانید حتی در تغییرات از آن انواع و البته اندازه های مختلف ادامه دهید. شما می توانید صدها هزار از بلبرینگ های مختلف را انتخاب کنید. و این فقط بخش کوچکی از آنچه که در بازار وجود دارد. بنابراین می توان برای مشتریان ما کمی تهدید کرد که سعی کنند درک کنند، “خوب، کدام یک برای شرکت من استفاده می شود؟”

چگونه این بلبرینگ را انتخاب کنم؟ و در اطراف این سوال مرکزی ما ، عوامل موثر بسیار زیادی موجود است. اینها همه عوامل نیستند، اما اینها برخی از رایج ترین ما هستند. بنابراین اگر شروع کنیم که چقدر وزن بلبرینگ را پشتیبانی می کنیم، این امر بر چه سبک تحمل شما تاثیر می گذارد.

البته سرعت آن چطور است؟ اگر سرعت بسیار کم باشد، اگر فقط یک RPM باشد، این بسیار متفاوت از طراحی در یک تحمل است که میتواند به 80،000 دور در دقیقه برسد. این در ابزار ماشین است. .

و این چه نوع آلودگی است؟ اگر این یک برنامه غذایی گیاهی برای مواد غذایی و آشامیدنی است، شما بیش از حد احتمالا خواهید دید کمی از آلودگی از یک چرخه شستشو در پایان یک تغییر. مواد شوینده مختلف سوزاننده، تمیز کردن و کشتن باکتری ها: این می تواند به راحتی در داخل تحمل و صدمه به مهر و موم، صدمه زدن به هسته اصلی بلبرینگ تاثیر داشته باشد.حتی روغن و گریس که جهت روانکاری استفاده میشه،بسیار مهم است. آیا نیاز به یک اختلال مشترک است؟ اگر برخی از اختلالات ذاتی در سیستم وجود داشته باشد، ما باید یک بلبرینگ را طراحی کنیم که بتواند از عدم تقارن برخوردار باشد و شاید از سبک سبک آزاد استفاده نکند که قادر به تحمل آن ناهماهنگی نخواهد بود.

بلبرینگ سوزنی

انواع بلبرینگ سوزنی

نکته: دقیقا آیا تحمل باید باشد؟ اگر به چرخ خرید بروید، ما نیازی به تحمل دقیق نداریم. ما می توانیم بلبرینگ ارزان قیمت را بیابیم. اما اگر به یک دستگاه CNC می رویم که هر روز مقدار زیادی از قطعات را تولید می کنیم، ما نیاز به راه حل دقیق تر داریم.

دما: چه نوع دمایی در معرض ازبین رفتن قرار می گیرد؟و خیلی از نکات مهم دیگر که تاثیرگذار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *